Стеблівський ЗДО Хустської міської ради, Стеблівка
Закарпатська область, Хустський район

Організація харчування

Основні нормативні документи, які регламетують організацію харчування в ЗДО

Закон Україну "Про дошкільну освіту"

Закон України "Про дитяче харчування"

Закон України "Про забезпечення санітарного та епедемічного благоплуччя населення" ві 24.02.1994 р. №4004-XII

Накази МОН та МОЗ України від 15.08.2006 №620/563 "Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей дошкільних загальноосвітніх позашкільних навчальних закладів".

Наказ МОН та МОЗ України від 17.04.2006 №298/227 "Про затвердження Інструкції з організаціїї харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" (зі змінами внесенеми згідно з Наказом №202/165 від 26.02.2013.

Наказ МОЗ та Мон України від 01.06.2005 №242/329 "Про затвердження порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах".

Постанова КМУ №305 від 24.03.2021 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку".

Рішення вартості харчування на 2023 рік

Вартість харчування у закладі дошкільної освіти

Відповідно до наказу управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради за №7 від 30.01.2023 року Про виконання рішення виконавчого комітету Хустської міської ради від 27.01.2023 року №14”.

З 1 січня 2023 року вартість 3-разового режиму харчування дітей у закладах дошкільної освіти становитиме 50,00 грн. за 1 діто/день, з яких батьківська плата складає 40,00 грн. (80% від вартості харчування на день, 20% - кошти міського бюджету).

 

Безоплатне гаряче харчування в закладах освіти Хустської територіальної громади за рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до встановленого в закладі режиму (кратності) харчування здійснюється для:

  •  дітей сиріт;
  •  дітей, позбавлених батьківського піклування;
  •  дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах (групах);
  •  дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;
  •  учнів закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей евакуйованих із зони відчудження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України “Про статус і соціалний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  •  дітей з числа внутрішньо перремішених осіб, які маюь статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  •  дітей з числа осіб, визначених у статті 10 та 10 1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  •  дітей із сімей загиблих учасників бойових дій та працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;
  •  дітей із сімей учасників бойових дій (за умови предявлення посвідчення, що підтверджує такий статус);
  •  дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у Службі у справах дітей, дітей, які не належать до вказаних вище категорій, але вкрай потребують безоплатного або пільгового харчування (на основі рішення органу місцевого саморядування);
  •  дітей, які мають малі та згасаючі форми туберкульозу (хворі на уберкульоз) та інфіковані мікобактеріями туберкульозу (мають прямий контакт із хворими на туберкульоз членами сім'ї);

Від плати за харчування дітей відповідно до Закону України “Про дошкільну освіту” звільняються батьки або особи, що їх замінюють, у сімях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України (підставою є довідка про призначення такої допомоги, видана органами соціального захисту населення).

Встановлення 50% знижки в оплаті за харчування дітей у ЗДО батькам або особам, які їх замінюють та належать до таких пільгових категорій:

  •  у сім’ях яких виховується 3 і більше дітей до 18 років (за умови пред’явлення відповідних підтверджувальних документів), при цьому нарівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім’ї, якщо вони не були враховані в сім’ї іншого з батьків, а також діти, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавлених їх батьківських прав, засудженим до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо.

Рішення виконавчого комітету Про харчування дітей із сімей учасників бойлвих дій у закладах освіти Хустської міської територіальної громади у 2023 році.

Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, видаються накази та заслуховуються питання про харчування на нарадах при директору. Контроль за якістю харчування, санітарно-гігієнічним станом дитячого садка ведеться і з боку міської СЕС, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції вказані в актах, виконуються згідно зазначених термінів.

 

Медсестра:

 

 

  • Складає заявки на продукти харчування та веде контроль за якістю одержаної продукції.
  • Веде контроль за зберігання та строками реалізації продуктів, що швидко псуються. Результати заносяться в Журнал бракеражу сирої продукції.
  • Складає сезонне – перспективне та щоденне меню, картотеку страв відповідно вікових груп.
  • Здійснює постійний контроль за якістю продуктів харчування та готових страв, технологією приготування їжі, виконання норм харчування.
  • Контролює правильність кулінарної обробки продуктів, вихід страв, смакові якості їжі,об’єм страв, порціювання з занесенням результатів в Журнал бракеражу готової продукції .
  • Веде обчислення калорійності раціону дитячого харчування, кількості білків, жирів, вуглеводів.
  • Веде облік і аналіз виконання норм харчування з записом в Журнал.

 

 

Раціональне харчування - це харчування здорових дітей, що повністю відповідають віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії. Залежно від віку діти повинні щодня одержувати певну кількість енергії, живильних, мінеральних речовин і вітамінів.

Білки - є життєво - необхідними речовинами й мають особливе значення в харчуванні дітей. Насамперед це основний пластичний матеріал, що йде на побудову кліток , тканин, органів. Необхідні вони також для утворення ферментів, гармонів, гемоглобіну крові вони формують з"єднання , які забезпечують імунітет. Білки беруть участь у пороцесах засвоєння жирів, вуглеводів, мінеральних речовин вітамінів. Особливо велика їхня роль у засвоїнні організмом вітаміну С.

Жири - є джерелом енергії , вони необхідні для побудови клітинних оболонок, беруть участь в обміні речовин, відіграють роль запасного живильного матеріалу забезпечують засвоєння багатьох вітамінів.

Вуглеводи - головне джерело енергії, разом з білками й жирами беруть участь в обміні речовин. Більша частина харчового раціону дитини складається з вуглеводів.

 

Логін: *

Пароль: *